LEYLA D. LEYLA D.
Ders verme şekilleri
 • Kendi Evimde
 • Online
Öğretmene Gelen Son Yorum
...

Öğretmen Hakkında

Öğretmenin Sunduğu İmkanlar

Psikoloji alanında ikinci lisansını 2018'de tamamlayan Leyla Dikme, sınav hazırlık sürecinde olan öğrencilerle kariyer danışmanlığı ve psikolojik danışmalık desteği ile çalışıyor.

Neden Özel Ders Veriyorum

Matematik diğer derslere oranla sevmesi, başarması ve öneminin günlük hayat pratiklerinde anlaşılması zor bir derstir. En büyük motivasyonum bu süreçte öğrencilerimin zoru başarabildiğini görmesi ve geleceğini kendisi şekillendiren bireylere dönüştüğü gözlemleyebilmek. Hayatlarının en özel yıllarında bu zorluğu aşmaya, geleceğini şekillendirmeye, ne istediğini bulmaya çalışan gençlere yol arkadaşı olmak ve onların gelişimine ortak olmak belki de.

Tecrübelerim

10 yıllık öğretmenlik hayatımda yurtiçi ve yurt dışı istediği üniversitelere ve liselere giren, bu sevince beni de ortak eden, mezuniyetlerini birlikte kutladığımız çok güzel öğrencilerim oldu.

 İTÜ, Boğaziçi, Koç, Marmara, İstanbul üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Bilgi, Özyeğin ve Sabancı üniversitelerinde, Tıp fakültesinde, mühendislik, hukuk, işletme ve psikoloji bölümlerinde okuyan pek çok öğrenciyle birlikte çalıştık. 

Bunun yanı sıra temel düzeyde matematik çalıştığım öğrencilerim de oldu. Öğrenci kabul ederken tek kriterim bu sürece istikrarlı bi şekilde adanmaya gönüllü olmak. Gerisi birlikte adım adım ilerleyeceğimiz bir yol olacak.

SAT, GRE ve GMAT sınavları isteyen yurt içi ve yurt dışı üniversitelere hazırlanan öğrencilerle de çalışıyorum.

6. sınıftan itibaren 7 ve 8 dahil LGS'ye hazırlanan birçok öğrenciyle çalıştım, çalışıyorum.

Müfredetı ve dili İngilizce Matematik olan Işık Okulları, British School, Robert Koleji, American School of London, Özel Hisar Okulları, Üsküdar Amerikan Koleji'nde okuyan öğrencilerle çalıştım.

 

Size Neler Kazandırabilirim

*İhtiyacınız olan YKS sınav sistemine ve sorularına tam hakim, iyi bir matematikçi ve aynı zamanda sizle yürümek isteyen, hayallerinize planlarınıza ortak olmak isteyen bir danışmansa sizin için uygun bir eğitmen olabilirim. *Bu süreçte asıl hedefimiz matematiğin dünyasına girerek kendinize bir yol açmanız ve zor olanı yapabildiğinizi görmeniz. Matematiği sizin güçlü yanlarınızdan biri yapmak geleceğiniz için önemli bir araç olacak, bunun için çalışıyor olacağız. *Bu süreçte hem çalışma sisteminizi, haftalık planlarınızı birlikte konuşuyor olucaz, hem de geleceğe yönelik hedeflerinizi, hayallerinizi, ne istediğinizi arama ve bulma konusunda danışmanlık desteği alıyor olacaksınız.

Hakkımda Bilmeniz Gerekenler

* 2 yıldır online olarak çalışıyorum, teknik anlamda birebir derslerde online'da bir performans kaybı yaşamıyoruz. Bu süreçte hem online hem de yüzyüze olarak çalışmaya devam ediyorum

  *Ağırlıklı olarak üniversite sınavına hazırlanan YKS öğrencileri ve yurt dışında üniversite hedefleyen SAT hazırlık öğrencileri ile çalışıyorum. 

*Dersleri birlikte belirlediğimiz gün ve saatlerde düzenli olarak yaparım.

Yüzyüze dersleri Şişli ve Kadıköy'de bulunan ofislerimde yapıyorum. Şişli'deki ofisimiz Gayrettepe metro ve metrobüs çıkışında, Kadıköy'deki ofisim Marmaray çıkışındadır.

Dersleri Nasıl İşlerim

* Dersler her hafta birlikte kararlaştırdığımız aynı gün ve saatte yapılır. Düzen ve istikrar bu işin en büyük katalizörüdür çünkü. * Özel dersin en büyük avantajı öğrenciye özel bir program oluşturabilmek. Özel derse başvurma nedeniniz okulda bir şeylerin eksik kalması oluyor çoğunlukla, bu da sizi ve matematikteki mevcut durumunuzu analiz ederek buna göre şekillendirilen bir programla ilerlemek demek. İlk prensip bu. *Öğrencinin yaşı ne olursa olsun bu öğrenme sürecinden keyif almak. Bu da keyfi birlikte yaratmamız demek oluyor. Öğrenmenin en büyük ikinci katalizörü de severek yapmak bu işi. *Bol pratik, sayılarla oynamak, zihninizi, analitik düşünme gücünüzü keşfetmek, problem çözmek. Sadece "test" çözmek demek değil bu.

Özel Ders Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Verdiği Dersler ve Saat Ücretleri

 • Genel Matematik - Matematik : 45 dk - 300.00₺ | Online Ücret: 300.00₺
 • Analitik Geometri - Matematik : 45 dk - 300.00₺ | Online Ücret: 300.00₺
 • Geometri - Matematik : 45 dk - 300.00₺ | Online Ücret: 300.00₺
 • Eğitim Koçluğu - Danışmanlık : 45 dk - 300.00₺ | Online Ücret: 300.00₺

Ders Verdiği Konumlar

İstanbul:
 • Beşiktaş
 • Beyoğlu
 • Kadıköy
 • Kağıthane
 • Maltepe
 • Sarıyer
 • Şişli
 • Üsküdar
 • Eyüp

Ders İçin Uygun Olduğu Zamanlar

Öğretmenin Blog Yazıları

Öğretmene Sorulan Sorular

Öğretmene soru sorulmamış

Yorumlar

İ

İlayda G.

Cağaloğlu Anadolu Lisesi mezunuyum. Hedefim başından beri tıp fakültesiydi. Leyla hocamla son sene sınava hazırlık sürecinde tanıştık. Matematiğim iyiydi zaten ama hedefim de yüksekti, o yüzden son sınıf konularını bir an önce bitirip, soru çeşitleri üzerinde gelişmek istiyordum. Arkadaşım alıyordu özel ders Leyla Hoca'dan, onun önerisi üzerine gittim, sınav kaygısı üzerinde de çalıştıklarını söylemişti. Hem çok iyi bir matematikçi hem de psikoloji alanında master yapmış bir danışman. Bir öğretmenden fazlası oldu benim için bir yıl boyunca. En zor sorular üzerinde de çalıştık, oturup tüm kaygılarımı da konuştum, birlikte çözüm aradık. Çok değerli benim için, iyi ki varsınız hocam. Ege tıp fakültesinde ilk yılımı tamamlamak üzereyim bu yıl :)

M

Mathil Z.

Hem lise hem de üniversite hazırlıkta iki kardeşime eğitim koçluğu yapan Leyla hoca bugüne kadar hiçbir kurs ya da özel hocada görmediğimiz bir özen ve özveriyle bizlerle oldu. Kardeşlerimi sadece sınavlara hazırlamakla kalmadı hedef odaklı bir çalışma disiplini edinmelerini sağladı. Yoğun dikkat dağınıklığı yaşayan küçük kardeşim Özge, Leyla Hoca sayesinde Galatasaray lisesinde okuyor. Diğer kardeşim ise Bilkent'e bursla giriş yaptı. Leyla Hoca eğitim ve danışmanlık ettiği öğrencilerinin kapasitelerini çok iyi analiz ediyor ve eksik noktaları çok hızlı tespit edip bunlara uygun kişiye özel çalışma yöntemleri sunuyor. Karşısındakinin kavrayış yoluna göre öğretim sistemini dönüştürüyor, Bunlar olmasa kardeşlerim şimdi muhtemelen genel sistem içinde bir yerlerde olacaktı. Ama Leyla Hoca sayesinde kariyerlerine çok iyi noktalardan başlama şansı buldular. Tüm özverisi için Leyla hocaya minnettarız.


Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Yazın

LEYLA Öğretmeni Değerlendir

Ders talep et